Obchody dnia Św. Marcina
Zarząd DFK Strzelce Op. zorganizował w dniu 11.11.2011 r. wspólnie z Parafią Św. Wawrzyńca obchody dnia św. Marcina. Święty Marcin urodził się ok. 316 r. w Panonii, wrodzinie oficera rzymskiego. Został wojskowym. Kiedyś wracając  z patrolu, zobaczył
proszącego o litość, półnagiego człowieka.
W odruchu miłosierdzia odciął mieczem połę
swego płaszcza i okrył nią biedaka. Żywot głosi, że we śnie ujrzał Chrystusa odzianego w jego płaszcz i mówiącego do aniołów: "Patrzcie, jak mnie Marcin katechumen przyodział".
Niebawem Marcin oddał się życiu duchowemu, a z czasem został biskupem Tours.Legendy podają, że napotkał kiedyś trędowatego, którego serdecznie uściskał i ów trędowaty został oczyszczony. Jeszcze inne podania mówią, że będąc biskupem oddał biedakowi swoją tunikę, a sam ubrał się w podartą i zniszczoną odzież ofiarowaną przez diakona owemu żebrakowi.
Obchody odbyły się w ogrodzie parafialnym. Pomimo przenikliwego zimna, przybyło ponad
dwieście osób (dzieci z lampionami w towarzystwie dorosłych). Na początku miała miejsce
inscenizacja w wykonaniu członków koła DFK i księży strzeleckiej parafii podczas której przedstawiono najważniejsze fakty z życia św. Marcina. Pojawił się św.Marcin na koniu i żebrak, którzy odegrali scene znaną z przekazów "odcinanie płaszcza i okrywanie nim biedaka". Zziębnięci mogli się w tym czasie ogrzać przy rozpalonym ognisku. Następnie św. Marcin w towarzystwie giermka, przybyłych dzieci z kolorowymi lampionami i dorosłych ruszyli w procesji dokoła ogrodu parafialnego.
Na zakończenie wszyscy obecni zostali obdarowani słodkimi rogalami.
Do zobaczenia za rok.