Otwarcie Miro Deutsche Fussballschule

2016 08 28 Miro Fussballschule 001

W niedzielę 28 sierpnia 2016 r. miało miejsce w Strzelcach Op. otwarcie niemieckojęzycznej

szkółki piłkarskiej "Miro Deutsche Fussballschule". Stało się to dzięki staraniom Zarządu Gminnego TSKN w Strzelcach Op oraz Zarządu Koła DFK Strzelce Op.  W zajęciach polegających na treningach piłkarskich prowadzonych początkowo w języku polskim a docelowo w języku niemieckim będzie brało udział 25 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Treningi będą odbywały sie na boisku piłkarskim "Orlik" a w okresie zimowym w hali sportowej. Trenerzy posiadają wymagane kwalifikacje oraz znajomość obydwu języków . Zajęcia będą odbywać sie dwa razy w tygodniu.

2016 08 28 Miro Fussballschule 005

W otwarciu wzięli udział zaproszeni liderzy mniejszości niemieckiej na czele z Przewodniczącym

TSKN Rafałem Bartkiem, przedstawiciele lokalnych władz na czele z wicemarszałkiem Romanem Kolkiem, starostą Józefem Swaczyną,byłym posłem Helmutem Paisdziorem, duszpasterzem mniejszości niemieckiej ks. Piotrem Tarlińskim, właścicielem firmy Tinaled - Heinrichem Nyolt, jednym z pomysłodawców i sponsor szkółek piłkarskich, który za sponsorował nam baner oraz 25 szt piłek.

Miłą niespodzianką był udział w otwarciu, Pana Benedykta Kocota, brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 r, mistrza świata z 1976, i brązowego medalistę mistrzostw świata z 1974 r, w kolarstwie torowym. 

2016 08 28 Miro Fussballschule 002

Oczywiście centralnymi gośćmi byli młodzi piłkarze którzy przybyli ze swoimi rodzicami i rodzeństwem.

W czasie otwarcia nie zabrakło części artystycznej, w której wystąpił duet Simona & Denis w repertuarze niemieckich i śląskich piosenek.

Po słodkim poczęstunku przy kołołczu i słodyczach młodzi pilkarze mieli krótki trening, w którym wykonywali m. in. serie rzutów karnych. Niektórym wychodziło to lepiej, innym gorzej, ale przyszłość przed nimi.

2016 08 28 Miro Fussbalschule 007