Festyn integracyjny w Szymiszowie

szymiszow04Zarząd Gminny TSKN w Strzelcach Opolskich wraz z Zarządem koła w Rozmierce oraz Zarządami w Szymiszowie i w Strzelcach Op. zorganizował w sobotę 6 października w gospodarstwie agroturystycznym państwa Król  festyn integracyjny Mniejszości Niemieckiej pt.


"Kultura niemiecka na przykładzie działalności  zespołu SILESIA-Jubileusz XX-lecia."szymiszow05

        


W rozstawionym namiocie uczestnicy których zgromadziło się prawie 400 z całej strzeleckiej gminy,  mogli przy kawie i tradycyjnym kołołczu przysłuchiwać się występującym zespołom mniejszości niemieckiej- Bis z Leśnicy, Duetu Simona i Denis z Warmontowic oraz zaproszonym kabareciarzom z Gliwic.

Gwiazdą wieczoru był jubilat - zespół SILESIA z Rozmierki który zaprezentował sie znakomicie na scenie. 

szymiszow06Dla dzieci szczególną atrakcją były przejażdżki bryczkami. Do przejażdżki ustawiały się kolejki.

Wszyscy mogli korzystać z bogatej oferty gastronomicznej; kiełbaski z rożna, grochówka, dla piwoszy - piwo. Atrakcją był pieczony świniak. Chętni mogli sami przypiec sobie kiełbaskę przy ognisku. Wspólne biesiadowanie przy śląskich i niemieckich szlagierach zakończono wieczorem.szymiszow12

Projekt był współfinansowany ze środków Republiki Federalnej Niemiec – Konsulatu w Opolu oraz  współfinansowany ze środków budżetu Powiatu Strzeleckiego.

szymiszow13

 O festynie także tutaj http://www.rozmierka.eu/dwadziescia-lat-minelo