Wizyta z ADKV

W dniu 11 listopada br. gościliśmy u nas panów Wolfganga Steffanidesa i Burkharda Fichtnera z Austrii i Niemiec - przedstawicieli ADKV oraz dziennikarza zajmującego się tematyką śląską p. Martina Schmidta.2011 11 11 Besuch aus Deutschland Na początku spotkania trójka dzieci z pomocą p. Giseli Lange i p. Kmiecik zaprezentowały krótki  program kulturalny, a nastepnie odbyły się rozmowy i dyskusja o bieżącej działalności DFK Strzelce Op. 

Organizacja ADKV Algemeiner Deutscher Kulturverband zajmuje się na codzień wspieraniem rozwoju kultury i języka niemieckiego na świecie. Dzięki pośrednictwu p. Giseli Lange , zostały kilka lat temu nawiązane kontakty, które owocują do dnia dzisiejszego. ADKV poprzez p. B. Fichtnera 2011 11 11 besuch aus Deutschlandwspiera nas w zakresie działań kulturalnych np. promocja nauczania j. niemieckiego, przedstawienia kulturalne, sprzęt nagłaśniający, książki do nauki i drobne upominki dla dzieci. Sądzimy, że współpraca będzie się dalej rozwijać , gdyż nasi goście są tym dalej mocno zainteresowani.

W spotkaniu z naszej strony uczestniczyli: H.Rudner, J.Tomanek, H. Ogaza, L. Kalla, E. Schiwietz, W. Kaluza i oczywiście pani Gizela Lange.